“AK CHCEŠ ZMENIŤ SVET, ZAČNI SÁM OD SEBA.”

Objednaj si ktorýkoľvek stravovací plán z našej ponuky a k lepšej strave nepomôžeš len sebe, ale tiež ľuďom bez domova. Práve im totiž celý február venuješ 50% hodnoty svojho objednaného plánu. Na teplé jedlo, na nocľah a na všetko ostatné, čo obzvlášť teraz v zime potrebujú.

Je to teda naozaj prvý stravovací plán, ktorý na 100% pomôže. Bezdomovcom pomôže ihneď, ako si ho zakúpiš a tebe v momente, keď sa ním začneš riadiť a pripravovať si recepty podľa jeho odporúčaní.

O to, aby sa vyzbierané peniaze dostali až k ľuďom, čo ich naozaj potrebujú, sa postará tím našej neziskovej organizácie Sám od Seba a nášho partnerského občianskeho združenia Vagus, ktoré sa venuje dennodennej pomoci ľuďom bez domova už takmer 10 rokov.

 

OZ VAGUS

Občianske združenie Vagus vzniklo v roku 2011, založili ho sociálni pracovníci, ktorí dlhodobo pracovali s ľuďmi bez domova. Hlavným cieľom vzniku združenia bolo vytváranie nových a inovatívnych služieb pre ľudí bez domova. Prvou takouto službou bol plánovaný vznik a otvorenie denného centra pre ľudí bez domova v Bratislave, ktoré v tej dobe v hlavnom meste neexistovalo. Pri tomto pilotnom projekt sa však činnosť OZ Vagus nezastavila. Od roku 2011 až do súčasnosti prešlo dlhou cestou a ľuďom bez domova pomohlo (a stále pomáha) v množstve ďalších projektov.

OZ Vagus zachraňuje životy priamo v uliciach prostredníctvom terénnej služby Streetwork a v dennom centre Domec.

Zabezpečuje zdravotné ošetrenia, stará sa o teplo, jedlo a hygienu, a tiež zabezpečuje prevozy do nocľahárni či nemocníc. S klesajúcimi teplotami je práca v uliciach predovšetkým o prevencii následkov zimy medzi ľuďmi bez domova.

OZ Vagus poskytuje sociálne poradenstvo, vďaka ktorému sa ľuďom bez domova začína dlhá cesta z ulice do bežného života.

Pomáha im zbaviť sa dlhov, závislostí, nájsť a udržať si prácu alebo vybaviť si základné doklady. Jeho tím ich sprevádza na úrady a k lekárom, keďže bez pomoci sa k ľuďom bez domova často nepristupuje ľudsky. A pre nás sú ľudia bez domova v prvom rade ľuďmi.

OZ Vagus umožňuje dlhodobý prenájom a profesionálnu podporu prvým nájomníkom v pilotnom projekte Housing Cverna.

Až vlastné bývanie totiž znamená hrubú čiaru za ťažkým životom na ulici. Projekt Housing Cverna je síce na začiatku, no jeho dlhodobým cieľom je poskytnúť bývanie aj ďalším ľuďom, ukončiť ich bezdomovectvo a pomôcť im plnohodnotne sa zaradiť do života.

Máte otázky?